پیست های اسکی

یست های اسکی اروپا و آمریکا را فراموش کنید و اگر می خواهید چیزی متفاوت و بهتر را تجربه کنید به پیست های اسکی روسیه بروید. پیست های اسکی این کشور هیجانی دارند که در هیچ جای دیگر آن را تجربه نخواهید کرد. بسیاری از این پیست های اسکی با اینکه زیر ساخت ها و خدماتی مثل پیست های کوه های آلپ را ندارند اما به شما شانس تجربه طبیعت زیبای روسیه را می دهند و در این پیست ها نسبت به سایر پیست های اروپا آزادی بهتری دارید، و همچنین به دلیل سقوط ارز در روسیه هزینه اسکی در این کشور نسبت به چند سال گذشته دو برابر کمتر شده است. با آریا تتیس  همراه باشید تا محبوب ترین پیست های این کشور را معرفی کنیم

رزا خاتور، سوچی

رزا خاتور از بهترین پیست های اسکی روسیه و از پیست های مورد علاقه ولادیمیر پوتین است، این پیست از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ ساخته شد و بخشی از محبوبیت آن مربوط به میزبانی این پیست در مسابقات المپیک زمستانی سوچی بوده است. این پیست در فلاتی به بزرگی ۴۵۰۰ هکتار قرار دارد، طول آن ۳۸ کیلومتر است و یکی از بهترین چیزهایی که در مورد این پیست وجود دارد این است که هر اسکی بازی با هرنوع سطحی از مهارت می تواند در این پیست کار کند، تازه کارها در پیست ها ی سبز و حرفه ای ها در پیست های سیاه اسکی بازی می کنند. فصل برف در برخی از دامنه های این محل می تواند تا ۶ ماه هم طول بکشد و این به دلیل سیستم برف مصنوعی آن است که حدود ۲۵۰ هکتار از آن را با برف مصنوعی پودری سفید پوش می کنند، بهترین زمان اسکی در این محل بین فوریه و مارس است که بیشترین مقدار برف را دارد، این پیست معمولا در اوسط و یا اواخر دسامبر باز می شود و تا اواخر آوریل یا اوایل می ادامه دارد و گران ترین پیست اسکی در روسیه است.

پیست های اسکی روسیه
پیست های اسکی روسیه

شرگش، سیبری

شرگس یکی از بهترین و محبوب ترین پیست های اسکی در روسیه است ، این پیست در جنوب شهر کمروف قرار دارد و بهترین راه برای رفتن به این محل این است که با پرواز به شهر نووکوزنتسک بروید و از آنجا با ماشین بعد از طی ۲۰۰ کیلومتر به این پیست برسید. فصل اسکی در آن از ماه نوامبر شروع و تا اوایل می ادامه دارد، به دلیل آب و هوای خاص سیبری کیفیت برف این پیست آنقدر خوب است که کمتر پیست اسکی ای در جهان همچین ویژگی ای را دارد، این محل ۱۰ پیست دارد که در مجموع ۴۲ کیلومتر هستند و بلندترین قله آن ۱۲۷۰ متر است، در نظر دارند تا در آینده ای نزدیک این پیست را به یکی از پر بازدیدترین محل ها در روسیه تبدیل کنند و در سال های آینده مسیرها، هتل ها و رستورانهای جدیدی در این پیست ساخته می شود، فصل اسکی در آن بیش از ۶ ماه طول می کشد و از رزا خاتور ارزان تر است، فقط فاصله زیادی تا شهر دارد.

پیست های اسکی روسیه
پیست های اسکی روسیه

ولن، مسکو

مجموعه ورزشی ولن محبوب ترین پیست اسکی در نزدیکی مسکو است و تنها ۶۰ کیلومتر تا مسکو فاصله دارد و به راحتی می توانید با وسایل حمل و نقل عمومی به این محل بروید . این مجموعه آنقدر بزرگ است که در آن نه تنها می تواند اسکی و اسنو برد بازی کنید بلکه می توانید تفریحاتی دیگر مثل اسکیت روی یخ را هم امتحان کنید، در این پیست تفریحات زیادی برای همه سنین وجود دارد و ۱۷ مسیر به طول ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر دارد.

منبع: russianblogger.me

به این مطلب امتیاز دهید !
خلاصه
امتیاز شما به نوشته های ما باعث می شود که محور فعالیت ما در سایت مشخص باشد . پس با امتیاز خود در هر چه بهتر شدن مطالب سایت کمک نمایید.
0 %
امتیاز دهید !
امتیاز کاربری 2.2 ( 1 تعداد رای ها)
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مدیریت باشگاه
بارگذاری بیشتر در آخرین اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

کوهرنگ و مقصد گردشگران زمستانی در چهارمحال وبختیاری

برگزاری جشنواره‌های زمستانی شهر برفی …